Kuidas inimese papilloomiviirus edasi kandub ja kuidas end selle eest kaitsta?

tüdruk, kellel on inimese papilloomiviirus

Kahjuks ootab tänapäeva inimene pidevalt tohutul hulgal erinevaid haigusi - nii ohtlikke kui ka mitte väga. Ja üks neist haigustest on papilloom, mille areng kutsub esile inimese papilloomiviiruse HPV. Muide, see viirus on väga laialt levinud, nii et peaaegu igaüks võib nakatuda. Veelgi enam, väga sageli nakatunud inimene väga pikka aega isegi ei kahtlusta, et ta on inimese papilloomiviiruse kandja.

Esiteks selgitame välja, mis on papilloom. Võib-olla ei üllata see, et see haigus kuulub sugulisel teel levivate haiguste hulka, kedagi. Kuid kas kõik teavad, kuidas seda haigust, mis mõjutab nii nahka kui limaskesti, ära tunda? Loomulikult on asümptomaatilise kulgemise staadiumis haigusi raske ära tunda – ainsaks võimaluseks saab olla laboratoorne vereanalüüs.

Haiguse sümptomid

Varem või hiljem annab kehasse sattunud viirus end tunda. Inkubatsiooniperiood on samuti erinev - mitmest päevast mitme kuuni ja mõnikord isegi aastaid pärast kokkupuudet nakatunud partneriga. Kõik sõltub ainult nakatunud inimese immuunsuse seisundist. Reeglina ilmuvad nahale ja limaskestadele üksikud või rühmakasvajad. Need võivad olla kas lamedad, nagu pool hernest, või kumerad, nagu riisitera. Suurused võivad samuti olla väga erinevad, alates väikestest kuni üsna suurteni. Eriti rasketel juhtudel on tüükad nagu lillkapsas.

Kõige sagedamini paiknevad tüükad päraku, häbeme ümber, tupe sees ja väljas, munandikottil, peenisel ja mõnikord ka reite siseküljel. On peaaegu võimatu ennustada, kuidas kasvajad käituvad - need võivad jääda muutumatuks, väheneda ilma välise sekkumiseta või hakata kiiresti suurenema. Levinud on teooria, et kondüloom degenereerub varem või hiljem pahaloomuliseks moodustiseks. See pole aga midagi muud kui lihtne "õuduslugu". Arstid ütlevad, et muutusi ei toimu.

seksuaalkontakt kui papilloomiviirusega nakatumise viis

Viiruse edasikandumise meetodid

Niisiis, mis on inimese papilloomiviirus, enam-vähem selge. Nüüd peate välja mõtlema, kuidas saate selle viirusega nakatuda:

seksuaalne nakkustee

Kõige tavalisem inimese papilloomiviirusega nakatumise viis on loomulikult seksuaalne kontakt. Kui üks partneritest on nakatunud, tungib viirus seksuaalse kontakti ajal – ja vahet pole, kas tupe, suu või päraku kaudu – teise partneri limaskestale. See tähendab, et mikropraost või mõnest muust, isegi pisimast limaskesta kahjustusest piisab, et viirus kehasse pääseks ja seal settiks.

Ja üllataval kombel märgivad arstid tõsiasja, et enamasti kandub viirus mehelt naisele. Kuigi loomulikult nakatavad naised väga sageli ka mehi. Loomulikult on ohus inimesed, kelle seksuaalsuhted on ebasoodsad. Lisaks on tõestatud, et suitsetamine ja alkoholi tarbimine suurendavad oluliselt ka nakatumisohtu, kuna limaskestad muutuvad etanooli ja nikotiini mõjul tunduvalt haavatavamaks.

Vertikaalne nakkusviis

Nakkuse vertikaalne levimisviis on juhul, kui viirus kandub edasi sünnituse ajal, rasedalt naiselt lapsele. See juhtub lapse sünnikanali läbimise ajal. Kus tegelikult asub inimese papilloomiviirus. Seetõttu võivad arstid haiguse väga kaugelearenenud kulgemise korral papilloomiviiruse edasikandumise välistamiseks otsustada keisrilõike vajaduse üle. Kuigi ausalt öeldes tuleb märkida, et see on kõige äärmuslikum meede.

Kodune nakkusviis

Väga harva, kuid mõnikord registreerivad arstid inimese papilloomiviirusega nakatumise juhtumeid. mis aga pole üllatav - lõppude lõpuks, kui viirus levib tavalise suudlusega, siis miks ei võiks see levida nõude, käterätikute, pesulappide ja muude majapidamistarvete kaudu? Kuigi arvestades, et selle haiguse inkubatsiooniperiood on väga-väga pikk, on peaaegu võimatu täpselt kindlaks teha, kuidas nakkus tekkis. Sellepärast on nii oluline mitte unustada isikliku hügieeni elementaarseid reegleid, eriti avalikes kohtades - vannides, saunades, duširuumides, riietusruumides.

inimese papilloomiviiruse vaktsiin

Viiruse ravi

Kui märkate kasvajaid, pöörduge kohe arsti poole. Vaatamata sellele, et haigusnähud on äärmiselt spetsiifilised ja neid on peaaegu võimatu millegagi segi ajada, tasub siiski arstiga nõu pidada. Arst mitte ainult ei kinnita diagnoosi, vaid määrab ka optimaalse ravi, võttes arvesse teie üldist tervislikku seisundit.

Pange tähele – kui nakatumine toimus seksuaalselt ja teate, milliselt partnerilt selle "preemia" saite, öelge talle. Sest ravi on vajalik mõlemale – nii naistele kui meestele. Muide, pidage meeles väga olulist punkti! Ärge kiirustage oma hingesugulasest lahku minema, kui teil on diagnoositud inimese papilloomiviirus. Nagu eespool korduvalt mainitud, võib inkubatsiooniperiood mõnikord olla väga pikk. Seega on täiesti võimalik, et truudusetust polnud. Ja haigus on vaid tormilise nooruse kaja. Seetõttu olge ettevaatlik, pange pann, taignarull ja muud rasked ja läbistavad-lõikavad esemed kõrvale, proovige rahuneda ja minge koos arsti juurde.

Pidage meeles ka seda, et mõnikord ei aita isegi täielik piisav ravikuur inimese papilloomiviirusest täielikult vabaneda. Välised haigusnähud kaovad täielikult, kuid viirus on organismis uinunud – ja igal hetkel ei saa see mitte ainult teisele inimesele edasi kanduda, vaid ka konkreetsete löövetega endast uuesti teada anda. Või võib-olla saate kogu oma elu vaikselt "uinutada", ilma end kuidagi välja ilmumata. Sel juhul on inimene viiruse kandja.